14.08.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Dr. Oetker wstrzymuje po dwóch latach produkcję pizzy czekoladowej!

Dr. Oetker wstrzymuje po dwóch latach produkcję pizzy czekoladowej!

Dr. Oetker wstrzymuje po dwóch latach produkcję pizzy czekoladowej!

Na pewno każdy z Was zna markę Dr. Oetker. Firma powstała w roku 1891 w Bielefeld, a jej roczny obrót wynosi 2,4 miliarda euro. Aktualnie zatrudnia ona ponad 11.000 pracowników.

W roku 2017 było o niej dość głośno z powodu nowego rodzaju pizzy. Dr. Oetker zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pizzy czekoladowej. Wywołał tym samym duże zamieszanie w mediach społecznościowych. Początkowo wiele osób przyjęło to za żart. Jednak firma szybko wyprowadziła społeczeństwo z błędu i rzeczywiście wprowadziła na rynek pizzę czekoladową.

Początkowo Dr. Oetker chwalił doskonałe wyniki sprzedaży

Kilka miesięcy po wprowadzeniu produktu na rynek, firma chwaliła świetne wyniki sprzedażowe. W czerwcu 2017 Albert Christmann, szef Oetkera był bardzo zadowolony z liczb: „Sprzedaliśmy już w Niemczech 2 miliony sztuk pizzy czekoladowej. Delikatne płatki mlecznej czekolady i kawałeczki białej czekolady na chrupiącym cienkim cieście Ristorante – tego nigdy wcześniej nie było”. Okazuje się jednak, że po pierwszej fali euforii, sukces tego dość kontrowersyjnego produktu znacznie osłabł.

Faza euforii minęła

Jak wyjaśnia rzecznik firmy: „Nie mamy już wystarczająco dużo zwolenników tego produktu”. W ten sposób Dr. Oetker uzasadnia swoją decyzję o wycofaniu pizzy ze sprzedaży.

Ostatnia partia dużej pizzy czekoladowej została dostarczona do sklepów w zeszłym roku. Teraz ten sam los spotkał małe pizze („Dr. Oetker Ristorante Piccola Cioccolatino”).

Swego czasu gazeta regionalna „Der Westen” przeprowadziła w ramach testu degustację pizzy czekoladowej. Już wtedy wyniki były raczej przeciętne, pizzy zdecydowanie brakowało delikatności. Decyzja Dr. Oetkera wydaje się to potwierdzać.

Źródło: www.derwesten.de

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x