Na pewno każdy z Was zna markę Dr. Oetker. Firma powstała w roku 1891 w Bielefeld, a jej roczny obrót wynosi 2,4 miliarda euro. Aktualnie zatrudnia ona ponad 11.000 pracowników.

Niemiecka faktura po polsku

W roku 2017 było o niej dość głośno z powodu nowego rodzaju pizzy. Dr. Oetker zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pizzy czekoladowej. Wywołał tym samym duże zamieszanie w mediach społecznościowych. Początkowo wiele osób przyjęło to za żart. Jednak firma szybko wyprowadziła społeczeństwo z błędu i rzeczywiście wprowadziła na rynek pizzę czekoladową.

Początkowo Dr. Oetker chwalił doskonałe wyniki sprzedaży

Kilka miesięcy po wprowadzeniu produktu na rynek, firma chwaliła świetne wyniki sprzedażowe. W czerwcu 2017 Albert Christmann, szef Oetkera był bardzo zadowolony z liczb: „Sprzedaliśmy już w Niemczech 2 miliony sztuk pizzy czekoladowej. Delikatne płatki mlecznej czekolady i kawałeczki białej czekolady na chrupiącym cienkim cieście Ristorante – tego nigdy wcześniej nie było”. Okazuje się jednak, że po pierwszej fali euforii, sukces tego dość kontrowersyjnego produktu znacznie osłabł.

Faza euforii minęła

Jak wyjaśnia rzecznik firmy: „Nie mamy już wystarczająco dużo zwolenników tego produktu”. W ten sposób Dr. Oetker uzasadnia swoją decyzję o wycofaniu pizzy ze sprzedaży.

Ostatnia partia dużej pizzy czekoladowej została dostarczona do sklepów w zeszłym roku. Teraz ten sam los spotkał małe pizze („Dr. Oetker Ristorante Piccola Cioccolatino”).

Swego czasu gazeta regionalna „Der Westen” przeprowadziła w ramach testu degustację pizzy czekoladowej. Już wtedy wyniki były raczej przeciętne, pizzy zdecydowanie brakowało delikatności. Decyzja Dr. Oetkera wydaje się to potwierdzać.

Źródło: www.derwesten.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Napisz komentarz!
    Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika