Więcej >>

  Schufa

  Dopuszczenie do obrotu leków na koronawirusa możliwe jeszcze w tym roku!

  Schufa Niemcy

  Prezes Federalnego Instytutu ds. Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM), Karl Broich, uważa, że możliwe jest dopuszczenie leków na koronawirusa jeszcze przed końcem tego roku. “Zakładam, że do późnego lata otrzymamy pierwsze wiarygodne wyniki obecnie prowadzonych badań” – powiedział Broich w gazecie “General-Anzeiger” z Bonn. “Jeżeli dane badań to potwierdzą, jestem przekonany, że przed końcem tego roku leki mogą zostać dopuszczone.”

  Nadal brakuje wystarczających dowodów na skutecznośc leków

  Broich podkreślił jednak, że nadal nie ma wystarczających dowodów na skuteczność jakiegokolwiek leku. Przykładowo pozytywne wyniki dla Remdesiviru, należy na razie traktować z rezerwą. “Obecnie nie można udowodnić skuteczności żadnego leku w leczeniu koronawirusa”, stwierdził instytut. Najpierw należy poczekać na wyniki trwających badań klinicznych.

  Dopuszczenie nowego leku to zazwyczaj wieloletni proces

  Opracowanie całkowicie nowego leku do leczenia konkretnych zakażeń trwa zazwyczaj kilka lat. Badania kliniczne zwłaszcza u ludzi, wiążą się z dużym wysiłkiem i nakładem pracy. Dlatego też wiele prób opracowania leku na koronawiursa skupia się obecnie na lekach, które są już opracowywane w odniesieniu do innych chorób lub nawet już zatwierdzone w leczeniu innych chorób. Ich użycie może być szybsze niż przy opracowywaniu nowego leku.

  Obecnie BfArM zatwierdził trzy badania kliniczne z użyciem Remdesiviru w celu leczenia koronawirusa. “Wszyscy pacjenci objęci tymi badaniami są umiarkowanie lub poważnie chorzy i są leczeni stacjonarnie”, powiedział instytut. Ponadto, na początku kwietnia BfArM zatwierdził program badań nad lekiem dla pacjentów cięzko chorych na koronawirusa.

  Remdesivir został opracowany do zwalczania Eboli

  Substancja Remdesivir, która działa bezpośrednio na wirusa, została pierwotnie opracowana w celu zwalczania zakażeń Ebola. Ponieważ w tamtym czasie nie osiągnięto dobrych wyników w badaniach klinicznych, badania nie były kontynuowane. Ponieważ jednak wstępne wyniki laboratoryjne stosowania Remdesiviru przeciwko koronawirusowi zrobiły pozytywne wrażenie, jest on obecnie testowany w badaniach klinicznych w Niemczech i innych krajach.

  źródło: spiegel.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x