Więcej

  Dochodzenie przeciwko zarządowi partii Zielonych w Niemczech: Nielegalne premie koronawirusowe

  Berlińska prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko członkom federalnego komitetu wykonawczego partii Zielonych, w tym liderom partii: obecnej szefowej niemieckiego MSZ Annalenie Baerbock i wicekanclerzowi Robertowi Habeckowi.

  Politycy „Zielonych” podejrzani o defraudację!

  Konkretnie chodzi o premię koronawirusową, którą kierownictwo partii Zielonych przyznało sobie w 2020 roku. Chodzi o1500 euro na głowę, które zostały wypłacone przypuszczalnie nielegalnie! BILD odkrył tę sprawę wiosną ubiegłego roku.

  Po krytyce ze strony wewnętrznych audytorów partii, członkowie zarządu musieli zwrócić premie i inne „specjalne” dochody. Niemniej jednak obecnie prowadzone jest jeszcze dochodzenie.

  Prokuratura potwierdziła sprawę dla „Der Spiegel”. Rzecznik prasowy Zielonych stwierdził: „Zainteresowani członkowie zarządu oraz biuro federalne w pełni współpracują z prokuraturą w celu szybkiego i pełnego wyjaśnienia faktów”.

  Polityków chroni immunitet

  Ponieważ Habeck, Baerbock i troje członków zarządu Partii Zielonych: Ricarda Lang (28), Jamila Schäfer (28) i Michael Kellner (44) należą do Bundestagu, korzystają z immunitetu. Dlatego prokuratura musiała w pierwszej kolejności poinformować przewodniczącą Bundestagu Bärbel Bas (53, SPD), zanim mogła wszcząć postępowanie.

  Według informacji BILDa śledztwo było również tematem obrad komisji immunitetowej Bundestagu. Tam postępowanie wyjaśniające zostało uznane za „wiarygodne”.

  Jeśli prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu czołowych Zielonych, komisja prawdopodobnie wyrazi na to zgodę, dowiedziała się redakcja BILDa.

  Możliwe konsekwencje dla partii Zielonych

  Sprawa ta może mieć również konsekwencje dla Zielonych jako partii. W prawie o stowarzyszeniach wszystkie działania muszą być objęte statutem, w przeciwnym razie stowarzyszenie ryzykuje utratę statusu non-profit.

  Mówiąc wprost: Jeśli organ partyjny – mianowicie komitet wykonawczy – zatwierdzi płatność bez zgody kongresu partii, jako kolejnego najwyższego organu kontrolnego, wówczas partia naraża swój status podatkowy.

  Lider CDU w Hamburgu Christoph Ploß (36) krytykuje: „Zieloni już teraz rzucają cień na rząd federalny”. Partia ekologiczna, która „zazwyczaj zawsze wskazuje moralnie palcem na innych”, musi „wreszcie zapewnić pełną przejrzystość”.

  źródło: www.bild.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jacek

  Komunizm nie ma barier. Ci zlewaczeni ludzie bez wzgledu na narodowość kradna i kraść będą. Jak ich jeat za duzo na ziemi powstaja konflikty.

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  173ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Zarobki w Niemczech – czyli najlepiej i najgorzej opłacane zawody w Niemczech!

  Rok 2021 za nami, więc można podsumować, które zawody należały w Niemczech do tych najlepiej opłacanych oraz które były najgorzej opłacane. W tym artykule...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x