06.07.2020

Deutsche Post planuje przeprowadzić prewencyjne testy na koronawirusa wśród tysięcy pracowników!

Ostatnio dodane

Minister zdrowia Niemiec przeciwny przedwczesnemu znoszeniu obowiązku stosowania masek ochronnych

Minister gospodarki Meklemburgii-Pomorza Przedniego Harry Glawe wystąpił w niedzielę z inicjatywą zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w sklepach detalicznych....

Meklemburgia-Pomorze Przednie: Minister gospodarki chce zniesienia obowiązkowych masek w sklepach!

Szczególnie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim handel detaliczny naciska na zniesienie obowiązkowych masek - jest to zrozumiałe życzenie, biorąc pod uwagę...

Ślub cywilny w Niemczech – wszystko, co musicie o nim wiedzieć!

Mieszkacie z partnerem w Niemczech i w końcu zdecydowaliście się na zawarcie związku małżeńskiego w niemieckim urzędzie stanu cywilnego...

Prace budowlane w Niemczech z użyciem maszyn – oto na co warto zwrócić uwagę!

Małe prace budowlane w Niemczech z użyciem maszyn – na co warto zwrócić uwagę? Niektórzy z nas znają luksus posiadania...

Deutsche Post to pierwsza niemiecka firma, która bez konkretnego powodu chce przetestować tysiące pracowników pod kątem koronawirusa. Firma mówi o „strategii testów profilaktycznych”.

Testy na COVID-19 jako środek ostrożności

Deutsche Post jest pierwszą niemiecką firmą, która oferuje kilku tysiącom pracowników możliwość wykonania testów na obecność koronawirusa.

„Będziemy oferować testy pod kątem Covid-19 jako ośrodek ostrożności, znacznie większej liczbie pracowników niż 10.000, szczególnie w większych zakładach” – dodaje członek zarządu Tobias Meyer. Testy powinny być przeprowadzane systematycznie przez lekarzy zakładowych w wybranych, szczególnie większych lokalizacjach, zgodnie z klasyfikacją ryzyka. Meyer ogłosił, że firma rozpoczyna „strategię testów profilaktycznych”.

Podczas poprzednich testów stwierdzono „nieoczekiwanie wysoką liczbę zainfekowanych”

Jak wyjaśnia Meyer, już wcześniej pracownicy Deutsche Post byli testowani na Covid-19: „Na podstawie testów wykonanych prewencyjnie, bez żadnego istotnego powodu, okazało się, że nieoczekiwanie duża liczba osób jest zarażonych, ale jak dotąd nie mieliśmy żadnych objawów choroby”. Poczta musi więc wyjść z założenia, że w pobliżu ich punktów działalności jest więcej zarażonych osób niż wcześniej sądzono.

Według Meyera lekarze zakładowi prawdopodobnie przeprowadzą testy w niektórych z 36 centrów logistycznych, a być może także w centrach dystrybucji poczty. Firma po raz pierwszy przetestowała około 4.000 pracowników w Niemczech, po tym, jak w ich bezpośrednim sąsiedztwie doszło do infekcji koronawirusem. Badania nie wykazały jednak żadnych nadzwyczajnych wyników.

Koncern Deutsche Post ogłosił, że zapłaci za testy, przy czym liczy się z kosztem jednego testu w wysokości minimum 130 euro.

Źródło: www.spiegel.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x