Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Wiadomości Newsy Darmowa pomoc lekarska w Niemczech dla nieubezpieczonych – szlachetna inicjatywa Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna!

  Darmowa pomoc lekarska w Niemczech dla nieubezpieczonych – szlachetna inicjatywa Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna!

  Darmowa pomoc lekarska w Niemczech dla nieubezpieczonych – szlachetna inicjatywa Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna!

  Brak pieniędzy lub brak meldunku w Niemczech – istnieje wiele powodów, dla których ludzie nie są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. W przypadku choroby są one zazwyczaj uzależnione od dobrowolnej pomocy. Liczba osób mieszkających w Niemczech i nie posiadających ubezpieczenia zdrowotnego nie jest znana. Prawdopodobnie są ich setki tysięcy.

  Darmowa opieka lekarska w Niemczech dla nieubezpieczonych

  Faktem jest, że w przypadku choroby, osoby nieubezpieczone mają olbrzymi problem. Z pomocą dla pacjentów nieposiadających w Niemczech ubezpieczenia przychodzi jednak nowa inicjatywa w Offenbach, która jest częścią Malteser Hilfsdienst (Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna). Organizacja działa obecnie w 20 niemieckich miastach. Najbogatszą ofertę posiadają Berlin, Kolonia i Duisburg. W regionie Ren-Men również inne organizacje opiekują się pacjentami bez ubezpieczenia, a we Frankfurcie nawet Urząd ds. Zdrowia i tamtejszy uniwersytet.

  Cudzoziemcy z UE wśród pacjentów

  Do pacjentów należą przykładowo obcokrajowcy z krajów Unii Europejskiej, którzy pracują na czarno w branży budowlanej albo gastronomii. Są wśród nich również nadmiernie zadłużeni obywatele Niemiec. Placówki są przygotwane na przyjmowanie osób niepotrafiących się porozumieć po niemiecku. Posiadają one specjalne książeczki z obrazkami, które ułatwiają komunikację.

  410 do 480 pacjentów na kwartał

  Oprócz Offenbach, równiez Moguncja oferuje bezpłatna pomoc medyczną dla potrzebujących. W ubiegłym roku w ambulatorium w Moguncji leczono od 410 do 480 pacjentów na kwartał, w tym znacznie więcej mężczyzn niż kobiet. Prawie połowa miała niemiecki paszport, wielu z nich nie posiadało ubezpieczenia zdrowotnego.

  Prawdopodobnie setki tysięcy nieubezpieczonych w Niemczech

  Jeśli chodzi o cały kraj, Federalne Ministerstwo Zdrowia odwołuje się do Federalnego Urzędu Statystycznego. Ten szacuje, że w roku 2015 aż 79.000 osób w Niemczech nie posiadało ubezpieczenia zdrowotnego, co w porównaniu z badaniem sprzed czterech lat oznaczało znaczny spadek, ponieważ wtedy policzono około 128.000 osób nieubezpieczonych. Sabrina Odijk, koordynator federalny inicjatywy organizacji Pogotowia Maltańskiego, podejrzewa, że faktyczna liczba była znacznie wyższa, gdyż należy wziąć pod uwagę niezgłoszone przypadki. W 2013 r. Niemieckie Towarzystwo Lekarskie doniosło o możliwych setkach tysięcy pacjentów nieposiadających ubezpieczenia.

  Oferta była pierwotnie skierowana do osób przebywających w Niemczech nielegalnie. Obecnie jednak największą grupę stanowią obywatele UE, tacy jak Rumuni i Bułgarzy.

  źródło: faz.net

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x