W Niemczech poparcie dla zmiany czasu jest na rekordowo niskim poziomie. W ankiecie jedna czwarta pytanych podała, że cierpi z powodu przestawiania zegarka co pół roku – kobiety odczuwają to w innym stopniu niż mężczyźni.

Jak wynika z badań „Forsa” na zlecenie firmy DAK-Gesundheit, coraz mniej ludzi w Niemczech uważa, że zmiana czasu ma sens. Tylko 18% jest za zmianą czasu – jeszcze nigdy nie było tak niewielu zwolenników przestawiania zegarków.

W roku 2013, za zmianą czasu było 29% Niemców, teraz ta wartość spadła o 11%. Ponad trzy czwarte pytanych jest zdania, że zmiana czasu powinna zostać zlikwidowana. Dla porównania w roku 2013 było to 69%, a w roku 2019 już aż 78%. W kolejnej ankiecie w lecie 2018 r., aż 84% ankietowanych było za likwidacją zmiany czasu.

Niedawno w Parlamencie Europejskim głosowano za zlikwidowaniem zmiany czasu. Teraz ta sprawa trafi do plenum parlamentarnego.

,,Czas” na przestawianie zegarów!

W najbliższy weekend ponownie będziemy przestawiać zegarki – w nocy z soboty na niedzielę, z godziny drugiej na trzecią. Wtedy we wszystkich państwach Europy będzie obowiązywał czas letni. Unia Europejska też dużo dyskutuje na temat likwidacji zmiany czasu w najbliższych latach.

Jak kobiety odczuwają zmianę czasu, a jak mężczyźni?

Jedna czwarta badanych przyznaje, że miała już problemy w związku ze zmianą czasu. Większość z nich, bo aż 71% czuła się słaba i zmęczona. Na drugim miejscu znalazły się problemy z zasypianiem oraz zaburzenia snu (63%), na które skarżą się przede wszystkim kobiety: ten problem podało aż 70% ankietowanych płci żeńskiej, podczas gdy wśród mężczyzn było to nieco mniej – 53%.

36% badanych ma poprzez zmianę czasu problemy z koncentracją, a jedna trzecia (dokładnie 32%) była rozdrażniona. 10% pytanych stwierdziło, że cierpieli z powodu depresyjnych nastrojów.

Źródło: welt.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika