W związku z tym, że właściciel przedszkola muzułmańskiego w Mainz rzekomo reprezentuje radykalne islamskie treści, land Nadrenia-Palatynat cofnął placówce pozwolenie na prowadzenie działalności. Stowarzyszenie Meczetów broni się przed tymi oskarżeniami.

Przedszkole, o którym mowa to jedyna taka placówka w Nadrenii-Palatynacie. Działalność przedszkola Al Nur ma zostać zakończona z dniem 31. marca 2019. Jaki jest powód decyzji o cofnięciu pozwolenia? Przewodniczący Państwowego Biura Spraw Socjalnych, Młodzieży i Opieki Społecznej, Detlef Placzek: „Właściciel przedszkola, Stowarzyszenie Meczetów Arab Nil Rhein, reprezentuje treści propagowane przez Bractwo Muzułmańskie i promuje salafizm. Takie podejście jest niezgodne z konstytucją.”

Nie ma podstaw do uchylenia licencji na prowadzenie przedszkola muzułmańskiego?

Przewodniczący Stowarzyszenia Meczetów Samy El Hagrasy uważa, że dobro dzieci jest w tej placówce zagwarantowane. Ponadto właściciel nie powinien być oceniany na podstawie epizodów z przeszłości, lecz za całokształt działalności. W związku z tym, nie widzi on żadnych podstaw do uchylenia licencji na prowadzenie przedszkola. Stowarzyszenie już od samych początków swojej działalności w Mainz, opowiadało się za współpracą ze wszystkimi grupami społecznymi, także z Żydami i Chrześcijanami.

Źródło: t-online.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika