Chorzy na koronawirusa pomimo szczepień – w Berlinie jest ponad 400 takich przypadków!

  1,6 miliona berlińczyków jest zaszczepionych – ponad 400 z nich zachorowało jednak na koronawirusa, niektórzy nawet zmarli. Liczba jest niewielka, ale nie należy jej ignorować, mówi Senat.

  Zaszczepieni też mogą zachorować

  W Berlinie znane są 433 przypadki, w których Covid-19 rozwinął się również po szczepieniach. Ogłosił to senator ds. rozwoju miast, Sebastian Scheel, we wtorek po posiedzeniu Senatu.

  „Okazuje się, że zdarzają się przypadki, gdzie ochrona szczepionkowa nie wystarcza, wirus przełamuje barierę szczepień, toruje sobie drogę i osoba zaszczepiona choruje.” Jednak liczba takich przypadków jest znikoma w stosunku do osób, które są zaszczepione.

  „Oznacza to, że szczepienie naprawdę pomaga w walce z zachorowaniami i wariantem Delta” – powiedział Scheel. Według oficjalnego wtorkowego raportu dot. COVID-19, ponad 1,6 miliona ludzi w Berlinie otrzymało już drugą dawkę szczepionki. „Ale nie powinniśmy tego lekceważyć”, powiedział Scheel. „Ponieważ przełamanie bariery szczepień przez wirusa może mieć również poważne konsekwencje i zdarzają się również zgony”.

  Na razie nie ma jeszcze powodów do niepokoju

  Rosnąca wartość siedmiodniowej zachorowalności, która w Berlinie wynosi 18 nowych przypadków na 100.000 mieszkańców w ciągu tygodnia, nie jest jeszcze powodem do niepokoju, powiedział senator. „Ale to potwierdza, że kwestia szczepień jest sprawą bardzo istotną”.

  W Senacie dyskutowano o tym, jak można zwiększyć gotowość do szczepień. „Dobra wiadomość jest taka, że do końca września będziemy mogli zaszczepić 90% osób powyżej dwunastego roku życia, jeśli chodzi o dawki szczepień” – powiedział Scheel. „Ale oznacza to również, że znaczna część obywateli Berlina musi się jeszcze stawić na terminy szczepień”.

  Oferta szczepień spontanicznych

  Oferty łatwo dostępne są teraz niezwykle ważne. „Dlatego będziemy oferować od piątku wolne „sloty” na szczepienia – po południu w centrach szczepień, w których w tym tygodniu szczepi się preparatem Moderna, gdzie nie jest konieczne wcześniejsze umówienie się, można po prostu przyjść”. Wiele osób jest gotowych się zaszczepić, ale rezerwacja terminu szczepienia jest „barierą dostępu”, a więc swego rodzaju problemem.

  Jak wynika z danych resortu zdrowia, nowa oferta „szczepień spontanicznych” będzie na razie dostępna przez około cztery do sześciu tygodni między godziną 14:00 a 17:00 w centrach szczepień w Tegel, na terenach wystawowych w Charlottenburgu i w Erika-Heß- Eisstadion w dzielnicy Wedding.

  Źródło: www.tagesspiegel.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  5 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Propaganda

  😂

  Pan

  To jest tak samo jak z ministrem zdrowia Spahnem.Mimo studiów i mimo panstwowego stanowiska ten pan noe rozróżnia co to jest chłop a co baba

  Jestem

  Ojjjj, nie dziala? 🤣🤣🤣 Jak mi przykro😅😅 To niech sie jeszcze kilka razy zaszczepia, i jeszcze jeden i jeszcze raz.

  Hhhh

  Jak nie działa? Czytaj że zrozumieniem na 1.4 mln zaszczepionych 400 zachorowało. To znikoma ilość zresztą szczepionki chronią przed ciężkim przechodzeniem covid a nikt nie mówi że nie zachorujesz tylko przejdziesz to lekko

  Maciej

  Jedyny glos rozsadku na tym forum!

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  5
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x