Burze, ulewy, orkany a nawet tornada – z tymi zjawiskami pogodowymi możecie się spotkać dziś w NRW!

0
2267

W Zagłębiu Ruhry i w całej Nadrenii Północnej-Westfalii możecie się dziś, już w okolicy południa, spodziewać silnych burz, ulew i gradu. Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają przed bardzo złą pogodą. Jak podają, porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet 105 km/h.

Burze, wichury i grad w NRW

W niektórych rejonach mogą się tworzyć nawet tornada. Do tego dojdzie jeszcze bardzo silny deszcz i grad.

Jak mówi rzecznik DWD (Deutscher Wetterdienst – niemiecka służba meteorologiczna), przez kilka godzin może spaść nawet 75 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Ostrzeżenia dotyczą przede wszystkim następujących miast:

Essen
Duisburg
Bochum
Oberhausen
Mülheim
Gelsenkirchen
Dortmund
Bottrop
Herne

Gdzie dokładnie wystąpią burze i jak silne faktycznie będą, nie da się jeszcze dokładnie określić. W ciągu dnia na pewno pojawią się jeszcze nowe informacje na ten temat.

Pierwsze burze na południowym wschodzie

Wschód kraju pozostaje na razie słoneczny z temperaturami do 34 stopni. Na północy i zachodzie, temperatury maksymalne będą się wahać między 25 a 30 stopni.

Dopiero w nocy z czwartku na piątek, burze przesuną się też na wschód i południowy wschód kraju. W środę największe temperatury odnotowano w regionie Berlin-Brandenburg. Najgoręcej było w Langenlipsdorf, 70 km na południe od Berlina – 38,4 stopnie. Rekord roczny padł w miejscowości Bernburg w Saksonii-Anhalt – 31 lipca odnotowano tam temperaturę 39,5 stopnia.

Już minionej nocy, z środy na czwartek, pojawiły się pierwsze burze, zwłaszcza na południowym wschodzie.

Elektrownie musiały ograniczyć produkcję prądu

Wczesnym rankiem temperatury na północnym wschodzie spadły do 21 stopni, w powiecie Emsland tylko do 13 stopni.

Nie tylko rolnicy, ale też niektóre elektrownie, ucieszą się z nadchodzącego ochłodzenia. Ekonomistka ds. energii, Claudia Kemfert tłumaczy, że: „Istnieje szereg konwencjonalnych elektrowni, zwłaszcza w południowo-zachodnich Niemczech, które musiały ograniczyć swoją produkcję, ze względu na ciepłą wodę chłodzącą”.

Jednak tak duża ilość słońca ma oczywiście też swoje plusy. W ciągu dnia instalacje solarne produkują na skutek silnego nasłonecznienia bardzo dużo prądu, dużo więcej niż dotychczas.

Źródło: derwesten.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika