Więcej
  Strona główna Wiadomości Newsy Bundeswehra sprzedała laptopa zawierającego poufne informacje!

  Bundeswehra sprzedała laptopa zawierającego poufne informacje!

  Bundeswehra sprzedała laptopa zawierającego poufne informacje!

  Bundeswehra sprzedała używanego laptopa, na którym znajdowały się poufne informacje. Chodzi o instrukcję obsługi wyrzutni rakiet „Mars”.

  Twardy dysk nie został przed sprzedażą sformatowany

  Wygląda na to, że dysk twardy nie został przed sprzedażą sformatowany. Niemieckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że opis wyrzutni rakiet „nie zawierał żadnych krytycznych informacji”. Jeżeli materiał jest oznaczony jako „sklasyfikowany wyłącznie do użytku służbowego”, klasyfikuje się go na najniższym poziomie bezpieczeństwa.

  Nabywca to leśniczy z Bawarii

  Zgodnie z raportem nabywca, leśniczy z Górnej Bawarii, kupił w 2018 r. od federalnej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (Vebeg) cztery używane laptopy na aukcji. Na jednym z nich system operacyjny był nadal zainstalowany i można go było odblokować wpisując ostatnią nazwę użytkownika jako hasło. W marcu zgłosił swoje znalezisko do Ministerstwa.

  Znane inne przypadki

  W związku z tym, że znanych jest jeszcze kilka przypadków tego typu sprzedaży starych laptopów przez niemieckie wojsko, ministerstwo rozpoczęło odkupywanie urządzeń za pośrednictwem Vebeg. Leśniczy, zwrócił już laptopa zawierającego tajne informacje, lecz posiada jeszcze trzy pozostałe. Śledztwo dotyczące twardych dysków przeprowadzone przez niemieckich dziennikarzy wykazało również, że inne dokumenty zaklasyfikowane jako tajne, które wcześniej zostały usunięte „mogły zostać łatwo przywrócone”. Ponadto na jednym z komputerów znaleziono zdjęcia obecnych lub byłych członków Bundeswehry.

  źródło: n-tv.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x