Więcej >>

  Schufa

  Bundestag wprowadza zakaz zawierania małżeństw z dziećmi!

  Schufa Niemcy

  Jak donosi niemiecka agencja prasowa, w nocy z czwartku na piątek (01.06.17 – 02.06.17), Bundestag uchwalił ustawę, która zabrania zawierania związków małżeńskich z dziećmi!

  Ustawa stanowi, iż związki małżeńskie zawarte z osobami poniżej 16 roku życia, są nieważne. Poza tym małżeństwa, w których jedno z małżonków w momencie zawarcia małżeństwa miało pomiedzy 16 a 18 rokiem życia, mają zostać anulowane przez sądy.

  W wyjątkowych sytuacjach sądy będą mogły zrezygnować z postępowania, jeśli młodociany partner stał się w międzyczasie pełnoletni i potwierdził zawarcie związku małżeńskiego. Regulacje dotyczą również małżeństw zawartych za granicą.

  Czy do tej pory zawieranie małżeństw z dziećmi było w Niemczech legalne?

  Odpowiedź brzmi nie, ale osoby, które mają takie zwyczaje, wyjeżdżali w tym celu za granicę, w swoje strony, albo po kryjomu nielegalnie zawierali małżeństwa w Niemczech. Aktualnie – po spisaniu odpowiedniego paragrafu, będą konsekwencje takich czynów, które będą od teraz przestępstwem. (za komentarzem z naszego fanpejdża – z tego miejsca dziękujemy osobie, która go udzieliła!)

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x