Bundestag uchwala ustawę o opłacie drogowej!

0
550

Jeszcze nie tak dawno temu informowaliśmy Was o osiągnięciu porozumienia pomiędzy Niemcami oraz Komisją Europejską, które to dotyczyło kontrowesyjnego projektu ustawy przewidującej opłaty dla kierowców korzystających z niemieckich autostrad: Porozumienie Niemiec i Komisji Europejskiej w sprawie opłaty drogowej coraz bliżej?

Poprawki zostały przyjęte przez Komisję Europejską, a Bundestag przyjął wczoraj (24.03.17) zmieniony projekt ustawy.

Przewidywane koszty winiet w Niemczech

W głosowaniu nad przyjęciem nowej wersji ustawy o opłacie drogowej unia (CSU i CDU) oraz SPD przeforsowały ją, wbrew głosom sprzeciwu opozycji.

Nowa ustawa przewiduje wprowadzenie winiet dla kierowców korzystających z niemieckich autostrad. Ich ceny będą uzależnione od pojemności skokowej pojazdów oraz stopnia ich szkodliwości dla środowiska. I tak, w zależności od rodzaju samochodu, opłata za 10 dni będzie wynosić 2,50, 4, 8, 14, 20 lub 25 euro. Winiety na dwa miesiące będą kosztować 7, 11, 18, 30, 40 lub 50 euro. Niemieccy kierowcy będą zwolnieni z opłat w ramach obowiązkowego podatku drogowego. Przewiduje się wprowadzenie korzystnych cenowo winiet krótkotrwałych dla turystów oraz mieszkańców rejonów przygranicznych. Ustawa musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Bundesrat, ale to wydaje się być tylko formalnością.

Opłaty za przejazd niemieckimi autostradami zaczną obowiązywać najwcześniej w 2019 roku.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika