Bundestag przyjął nową ustawę zakazującą noszenia nikabu i burki

2
324
TransferGo

Bundestag przyjął pod koniec kwietnia nową ustawę zakazującą noszenia nikabu i burki. Jest to część planu niemieckiego rządu, aby zwiększyć bezpieczeństwo w kraju.

Przepisy nie zabraniają zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, lecz odnoszą się do pracowników urzędów, sądów i innych miejsc publicznej działalności państwowej. Bundestag zaaprobował także ukazywanie tożsamości podczas kontroli i na wyborach.

W ustawie czytamy, że: „Urzędnik państwowy musi pozostać neutralny ideologicznie i religijnie”. Dlatego całkowity zakaz ukrywania tożsamości został wprowadzony do policji i środowisk lekarskich.

Niemiecka scena polityczna zdominowana przez CSU, SPD i CDU uważa, że wprowadzone zmiany zmniejszą ilość ataków terrorystycznych i ksenofobicznych uprzedzeń!

Nawet sam Minister Spraw Wewnętrznych, Thomas de Maiziere, sądzi, że innowacyjne  przepisy „wyznaczają granice wobec innych kultur”. Dodał także że „zasłanianie twarzy kłóci się z kosmopolityczną kulturą Niemiec”.

Nie wszyscy są jednak tej samej myśli. Opozycja twierdzi, że ustawa jest niezgodna z Konstytucją Niemiec. Koalicja SPD i należący do niej Minister Pracy Andrea Nahles wypowiada się, że następujące zakazy „byłby przeszkodą w staraniach o integrację imigrantów”. Oczywiście nie tłumacząc tego szerzej, w jaki sposób zakaz zasłaniania twarzy przez kobiety muzułmańskie, miałby utrudnić taką integrację ?…

A co na to wszystko kanclerz Angela Merkel? Która jeszcze niedawno była przeciwna wprowadzeniu tych restrykcyjnych zakazów? Aktualnie zatwierdziła częściowy zakaz swobody ubioru. Ponadto powiedziała, że nie ujawnianie swojej tożsamości powinno być restrykcyjnie pilnowane: „wszystkimi środkami prawnymi, jakimi dysponujemy”.

Aktualnie muzułmańskie nakrycia głowy są zakazane całkowicie w wielu krajach! Między innymi w Holandii, Francji i Belgii, a w Hiszpanii, Szwajcarii, Włoszech Danii i w Niemczech jedynie częściowy.

By ustawa weszła w życie, konieczna jest aprobatajeszcze jednej izby parlamentu, a mianowicie Bundesratu.

Źródło: „Die Welt”


Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech
Które ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Dorota Migas
Nazywam się Dorota Migas mam kreatywną osobowość, pełną motywacji i inspiracji. Jestem uzależniona od dobrych książek i gorącej czekolady z malinami. Z wykształcenia dziennikarka, specjalność Komunikacja Medialna, a z zamiłowania pasjonat psychologii szczęścia i podróży. 💞 Miłość do pisania, fascynację psychologią i społeczeństwem przelewam na happiness-collection.pl. Zapraszam :)!

2 KOMENTARZE

  1. Cyt.”Oczywiście nie tłumacząc tego szerzej, w jaki sposób zakaz zasłaniania twarzy przez kobiety muzułmańskie, miałby utrudnić taką integrację ?…”
    Ano w taki,że kobieta nosząca dotychczas niqab lub burkę będzie nosić je nadal ale ta ustawa zabierze jej możliwość kształcenia się,załatawiania spraw urzędowych,nie mówiąc już o wychodzeniu z domu.
    Cyt.”Aktualnie muzułmańskie nakrycia głowy są zakazane całkowicie w wielu krajach!”
    Nikab i burka to zakrywanie twarzy a nie głowy.Poza tym nakrycie głowy czyli hidjab nie jest w żadnym kraju zakazane.Radzę zasięgnąć trochę wiedzy przed wypisywaniem bzdur.

    • Jest to ogólne wyrażenie, upraszczające i odnoszące się do zakazu zasłaniania twarzy, bo w tym tkwi sedno tego wpisu informacyjnego. Choćby z tego względu zostało użyte słowo burka czy nikab. Poza tym jest ogólnie znane i przyswajalne przez ogół społeczeństwa. Z tego też względu, że twarz jest elementem głowy, nie jest konieczne rozpisywanie się na temat całej terminologii stroju Muzułmanki. Dziękuję za komentarz i życzę miłego dnia 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika