29.05.2020

Bundestag przyjął nową ustawę zakazującą noszenia nikabu i burki

Ostatnio dodane

Kolonia: Deutsche Post musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 18.000 euro!

To był dla Poczty Niemieckiej bardzo drogi list: kobieta pozwała firmę, ponieważ jej pismo nie dotarło na czas do...

Muzułmanie modlili się przed sklepem meblowym – parking Ikea w Wetzlar zna teraz pół świata!

Dużo betonu, niewiele drzew – to zdjęcie z parkingu w Wetzlar jest słynne na całym świecie! Koniec Ramadanu a koronawirus Zdjęcie...

Niemcy: otwarcie szkół i placówek opieki dziennej nabiera tempa

Premier Szlezwika-Holsztynu, Daniel Günther, przyspiesza tempo powrotu do regularnej działalności przedszkoli i szkół podstawowych. Ale przykład Badenii-Wirtembergii pokazuje, że...

Korona-kryzys: Niemiecka gastronomia w dramatycznej sytuacji

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w niemiecką gospodarkę. W szczególności dotknęło to branże hotelarską i gastronomiczną. Restauracje, hotele, bary i...

Bundestag przyjął pod koniec kwietnia nową ustawę zakazującą noszenia nikabu i burki. Jest to część planu niemieckiego rządu, aby zwiększyć bezpieczeństwo w kraju.

Przepisy nie zabraniają zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, lecz odnoszą się do pracowników urzędów, sądów i innych miejsc publicznej działalności państwowej. Bundestag zaaprobował także ukazywanie tożsamości podczas kontroli i na wyborach.

W ustawie czytamy, że: „Urzędnik państwowy musi pozostać neutralny ideologicznie i religijnie”. Dlatego całkowity zakaz ukrywania tożsamości został wprowadzony do policji i środowisk lekarskich.

Niemiecka scena polityczna zdominowana przez CSU, SPD i CDU uważa, że wprowadzone zmiany zmniejszą ilość ataków terrorystycznych i ksenofobicznych uprzedzeń!

Nawet sam Minister Spraw Wewnętrznych, Thomas de Maiziere, sądzi, że innowacyjne  przepisy „wyznaczają granice wobec innych kultur”. Dodał także że „zasłanianie twarzy kłóci się z kosmopolityczną kulturą Niemiec”.

Nie wszyscy są jednak tej samej myśli. Opozycja twierdzi, że ustawa jest niezgodna z Konstytucją Niemiec. Koalicja SPD i należący do niej Minister Pracy Andrea Nahles wypowiada się, że następujące zakazy „byłby przeszkodą w staraniach o integrację imigrantów”. Oczywiście nie tłumacząc tego szerzej, w jaki sposób zakaz zasłaniania twarzy przez kobiety muzułmańskie, miałby utrudnić taką integrację ?…

A co na to wszystko kanclerz Angela Merkel? Która jeszcze niedawno była przeciwna wprowadzeniu tych restrykcyjnych zakazów? Aktualnie zatwierdziła częściowy zakaz swobody ubioru. Ponadto powiedziała, że nie ujawnianie swojej tożsamości powinno być restrykcyjnie pilnowane: „wszystkimi środkami prawnymi, jakimi dysponujemy”.

Aktualnie muzułmańskie nakrycia głowy są zakazane całkowicie w wielu krajach! Między innymi w Holandii, Francji i Belgii, a w Hiszpanii, Szwajcarii, Włoszech Danii i w Niemczech jedynie częściowy.

By ustawa weszła w życie, konieczna jest aprobatajeszcze jednej izby parlamentu, a mianowicie Bundesratu.

Źródło: „Die Welt”

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

2 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
sfax

Cyt.”Oczywiście nie tłumacząc tego szerzej, w jaki sposób zakaz zasłaniania twarzy przez kobiety muzułmańskie, miałby utrudnić taką integrację ?…” Ano w taki,że kobieta nosząca dotychczas niqab lub burkę będzie nosić je nadal ale ta ustawa zabierze jej możliwość kształcenia się,załatawiania spraw urzędowych,nie mówiąc już o wychodzeniu z domu. Cyt.”Aktualnie muzułmańskie nakrycia głowy są zakazane całkowicie w wielu krajach!” Nikab i burka to zakrywanie twarzy a nie głowy.Poza tym nakrycie głowy czyli hidjab nie jest w żadnym kraju zakazane.Radzę zasięgnąć trochę wiedzy przed wypisywaniem bzdur.

155,735FaniLubię
3,279ObserwującyObserwuj
2
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x