Setki policjantów przeszukiwały dziś rano mieszkania w Kolonii, Essen i innych miastach w Nadrenii Północnej-Westfalii. Akcja trwała aż do popołudnia.

Grupa przestępcza działała na terenie NRW

Obława policyjna na tak szeroką skalę dotyczyła organizacji przestępczej pochodzenia irakijskiego o nazwie „Al-Salam-313”. Akcji przewodzi policja w Essen wraz z prokuraturą. Rzeczniczka policji przekazała informację, że obława skierowana była wobec 34 osób podejrzanych o udział w tej organizacji przemytniczej. Działania policyjne przeprowadzone zostały sprawnie, nie zarejestrowano żadnych incydentów, utrudniających pracę funkcjonariuszy. Członkom gangu zarzuca się handel bronią i przemyt.

Głównym rejonem działań policyjnych była Kolonia i Zagłębie Ruhry. Akcja objęła Essen, Dortmund, Hünxe, Siegburg, a także inne siedem miast z tego regionu. Mieszkania i lokale członków gangu przeszukiwane były od godziny 5 rano. Jak wynika z danych policji, w obławie uczestniczyły też jednostki specjalne oraz śledczy z biura ochrony państwa. Celem akcji było zdobycie środków dowodowych.

Akcja trwała wiele godzin

Policja w Essen dodaje, że „już od dłuższego czasu prowadzi dochodzenie w sprawie pewnej większej grupy przestępczej”. Poza handlem bronią i przemytem, chodzi także o narkotyki, fałszowanie dowodów tożsamości i certyfikatów językowych.

Akcja trwała aż do popołudnia, nakazy aresztowania jeszcze nie zostały wydane.

Źródło: www.t-online.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika