Brandenburgia uruchamia trzy mobilne stacje kontrolne na granicy z Polską. Darmowe testy również dla Polaków

Polska została zakwalifikowana przez Niemcy jako obszar wysokiego ryzyka (czytaj więcej), a Brandenburgia reaguje na to poprzez uruchomienie dodatkowych punktów testowych w obszarze przygranicznym.

Po tym, jak rząd niemiecki ogłosił sąsiednią Polskę obszarem wysokiego ryzyka z powodu dużej liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem, Brandenburgia uruchomiła w poniedziałek na granicy trzy mobilne stacje badawcze. Stacje rozpoczęły działalność o godz. 7 rano we Frankfurcie nad Odrą, na autostradzie A12 i w Guben (Sprewa-Nysa), o czym informował w niedzielę rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Martin Burmeister. Dla osób dojeżdżających do pracy, co najmniej raz w tygodniu jeden szybki test na koronawirusa ma być bezpłatny.

Bezpłatne szybkie testy także dla Polaków

Obywatele polscy, którzy są zatrudnieni w Niemczech na podstawie ubezpieczenia społecznego, otrzymają również przynajmniej jeden test bezpłatnie za okazaniem odpowiedniego dowodu, powiedział Burmeister. Według Urzędu Kanclerskiego, osoby dojeżdżające do pracy muszą być poddawane testom dwa razy w tygodniu. Można to jednak robić również w firmach. Zasady te dotyczą również studentów i osób odwiedzających krewnych.

W przypadku wszystkich innych wejść, oprócz obowiązkowego negatywnego wyniku szybkiego testu, obowiązkowa jest kwarantanna. Stacjonarne kontrole na granicy nie są planowane, powiedział Burmeister. Możliwe są jednak wyrywkowe kontrole po przekroczeniu granicy.

źródło: www.moz.de, Dojczland.info

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

2 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz

Super tylko gdzie i w którym miejscu na A12 ma być ten mobilny punkt badań? Bo o ile we Frankfurcie nad Odrą czy Guben jest wiadome gdzie się są o tyle na A12 nikt nie wie gdzie ten punk się znajduje?

Waldax

Też szukałem dzisiaj:)Jeden wielki cyrk!

188,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

2
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x