Bawaria: Söder zapowiada luzowanie obostrzeń w branży gastronomicznej i turystycznej

Przed mieszkańcami Bawarii otwiera się perspektywa złagodzenia restrykcyjnych ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Premier Markus Söder zapowiedział luzowanie obostrzeń w regionach, w których wskaźnik zachorowalności nie przekracza 100. Tym samym od przyszłego tygodnia ogródki restauracyjne i teatry będą mogły być ponownie otwarte pod pewnymi warunkami. Utrzymany zostanie obowiązek okazywania wyników testów i noszenia maseczek ochronnych.

Lepsze perspektywy dla branży turystycznej

Poluzowanie obostrzeń ma dotyczyć także branży turystycznej. Jeżeli pozytywna tendencja w kwestii nowych zachorowań na koronawirusa się utrzyma, wczasowicze mogą liczyć na możliwość spędzenia urlopu w Bawarii w Zielone Świątki. Hotele, domy i mieszkania wakacyjne będą mogły znów przyjmować gości, pod warunkiem, że wskaźnik zapadalności na COVID-19 w danym w powiecie nie przekroczy poziomu 100. Obiekty noclegowe będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym, wymagane będzie codzienne przeprowadzanie testów na koronawirusa.

Spośród powiatów położonych w niezwykle popularnym regionie alpejskim, powiaty Garmisch-Partenkirchen i Rosenheim odnotowują obecnie mniej niż 100 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Natomiast w powiatach Bad Tölz-Wolfratshausen, Miesbach, Traunstein czy Berchtesgadener Land granica ta jest przekroczona.

Więcej wolności dla zaszczepionych

Bawaria planuje też przyznanie większych swobód osobom w pełni zaszczepionym. Zgodnie z założeniami, mają one być zwolnione z ograniczeń dotyczących kontaktów społecznych. Nie mają mieć do nich zastosowania godziny policyjne. Ponadto, osoby zaszczepione i wyleczone z COVID-19 mają być zwolnione z obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących kwarantanny i obowiązku przeprowadzania testów na koronawirusa. Jednak również w ich przypadku nadal ma obowiązywać wymóg noszenia maseczek oraz inne zasady higieny.

Jeśli chodzi o szkoły średnie, Bawaria trzyma się swoich własnych, bardziej restrykcyjnych zasad powiązanych ze wskaźnikami zachorowalności na koronawirusa. Söder zapowiedział, że szkoły średnie pozostaną zamknięte, jeśli wskaźnik zapadalności przekroczy 100. Natomiast szkoły podstawowe w powiatach, w których wskaźnik zachorowalności nie przekroczy progu 165, mają od przyszłego tygodnia funkcjonować w trybie hybrydowym. Utrzymany zostaje wymóg noszenia maseczek ochronnych i obowiązek testowania.

Söder opowiada się również za szczepieniem dzieci w wieku szkolnym od czerwca. Lider CSU kładzie szczególny nacisk na ofertę szczepień dla klas maturalnych.

Źródło: www.n-tv.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

1 KOMENTARZ

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof

Super. Jeśli się nie zaszczepisz, to nie będziesz mógł po 22 wyjść z domu. Ale przecież nikt nie przymusza…

188,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x