02.06.2020

Bawaria: setki wykroczeń związanych z akcją „zostań w domu“!

Ostatnio dodane

Niemcy: Pogoda w długi weekend zachęcała do spacerów – nie wszyscy przestrzegali obostrzeń

W związku z piękną pogodą w długi weekend w Niemczech, wiele osób postanowiło spędzić go na świeżym powietrzu. Nie...

Naruszenie ochrony danych? Niemiecki youtuber pokazuje akta pacjentów w opuszczonym szpitalu!

Youtuber odkrył setki akt pacjentów w pustym szpitalu i sfilmował siebie podczas dokonywania tego odkrycia. Teraz miasto reaguje na...

Oto 15 największych miast Niemiec pod względem ludności!

Berlin, Hamburg, Monachium - prawie każdy zapytany o największe miasta w Niemczech wymieniłby te trzy metropolie. Ale które jeszcze...

Niemcy: Producent leków wycofuje popularny lek na tarczycę

Duża firma farmaceutyczna „Hexal” wycofuje leki na tarczycę L-Thyrox. Istnieje prawdopodobnieństwo, że zostały one niewłaściwie oznakowane.Wycofanie dotyczy partii L-tyroksyny...

W związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od 21 marca obowiązuje w Bawarii szereg restrykcji, m.in. zakaz wychodzenia z domu (poza pracą czy pilnymi sprawami) i zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób (nie dotyczy najbliższych członków rodziny mieszkających pod jednym dachem). Jak się okazało, wiosenna pogoda w weekend przyczyniła się do tego, że wiele osób nie przestrzegało nowych przepisów. Policja musiała niestety interweniować praktycznie we wszystkich częściach Bawarii.

Wspólne grillowanie surowo zabronione w Bawarii

Rzecznik policji z Górnej Bawarii poinformował, że funkcjonariusze zostali wręcz „przytłoczeni” liczbą interwencji. Jak wyglądały naruszenia przepisów? Chodziło głównie o nieprzestrzeganie odległości minimum 1,5 m. Ludzie leżeli np. zbyt blisko siebie na słońcu lub organizowali wspólne pikniki czy grille – policja interweniowała w Górnej Bawarii ponad 150 razy!

Liczne interwencje policji podczas weekendu w Bawarii

Podobnie sytuacja wyglądała podczas weekendu w Górnym Palatynacie. Tutaj doszło do 140 interwencji policji właśnie w związku z ograniczeniami wychodzenia z domu. Rzecznik policji w Środkowej Frankonii przekazał informację, że funkcjonariusze mieli w tym rejonie ręce pełne roboty, w sobotę jeździli tylko z punktu A do punktu B. Tutaj około połowa wszystkich interwencji dotyczyła ograniczeń, jeśli chodzi o wychodzenie z domu i spotykanie się z innymi.

Natomiast w Południowej Szwabii było spokojniej. Jak oznajmił rzecznik tutejszej policji, funkcjonariusze przeszukali góry i chaty – wszyscy przestrzegali nowych przepisów.

W Bawarii mieszkanie można opuścić  tylko z naprawdę ważnego powodu

Aby zahamować dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa, dla 13 milionów mieszkańców Bawarii obowiązują pewne restrykcje – jak na razie do 3 kwietnia. Nie wolno bez ważnego powodu opuszczać mieszkania (domu). Ten „ważny” powód, który uzasadnia opuszczenie mieszkania (domu) to: droga do i z pracy, niezbędne zakupy, wizyta u lekarza oraz „wyjście w celu uprawiania sportu na świeżym powietrzu” – ale tylko samemu lub z osobami, z którymi mieszka się pod jednym dachem. Każdy, kto nie przestrzega zasad – np. obowiązku zachowania bezpiecznej odległości od drugiego człowieka, minimum 1,5 m.- musi się liczyć z karą grzywny w wysokości co najmniej 150 euro.

Źródło: www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
155,822FaniLubię
3,345ObserwującyObserwuj
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x