Więcej

  Bawaria: setki wykroczeń związanych z akcją „zostań w domu“!

  Polski program do fakturowania w Niemczech

  W związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od 21 marca obowiązuje w Bawarii szereg restrykcji, m.in. zakaz wychodzenia z domu (poza pracą czy pilnymi sprawami) i zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób (nie dotyczy najbliższych członków rodziny mieszkających pod jednym dachem). Jak się okazało, wiosenna pogoda w weekend przyczyniła się do tego, że wiele osób nie przestrzegało nowych przepisów. Policja musiała niestety interweniować praktycznie we wszystkich częściach Bawarii.

  Wspólne grillowanie surowo zabronione w Bawarii

  Rzecznik policji z Górnej Bawarii poinformował, że funkcjonariusze zostali wręcz „przytłoczeni” liczbą interwencji. Jak wyglądały naruszenia przepisów? Chodziło głównie o nieprzestrzeganie odległości minimum 1,5 m. Ludzie leżeli np. zbyt blisko siebie na słońcu lub organizowali wspólne pikniki czy grille – policja interweniowała w Górnej Bawarii ponad 150 razy!

  Liczne interwencje policji podczas weekendu w Bawarii

  Podobnie sytuacja wyglądała podczas weekendu w Górnym Palatynacie. Tutaj doszło do 140 interwencji policji właśnie w związku z ograniczeniami wychodzenia z domu. Rzecznik policji w Środkowej Frankonii przekazał informację, że funkcjonariusze mieli w tym rejonie ręce pełne roboty, w sobotę jeździli tylko z punktu A do punktu B. Tutaj około połowa wszystkich interwencji dotyczyła ograniczeń, jeśli chodzi o wychodzenie z domu i spotykanie się z innymi.

  Natomiast w Południowej Szwabii było spokojniej. Jak oznajmił rzecznik tutejszej policji, funkcjonariusze przeszukali góry i chaty – wszyscy przestrzegali nowych przepisów.

  W Bawarii mieszkanie można opuścić  tylko z naprawdę ważnego powodu

  Aby zahamować dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa, dla 13 milionów mieszkańców Bawarii obowiązują pewne restrykcje – jak na razie do 3 kwietnia. Nie wolno bez ważnego powodu opuszczać mieszkania (domu). Ten „ważny” powód, który uzasadnia opuszczenie mieszkania (domu) to: droga do i z pracy, niezbędne zakupy, wizyta u lekarza oraz „wyjście w celu uprawiania sportu na świeżym powietrzu” – ale tylko samemu lub z osobami, z którymi mieszka się pod jednym dachem. Każdy, kto nie przestrzega zasad – np. obowiązku zachowania bezpiecznej odległości od drugiego człowieka, minimum 1,5 m.- musi się liczyć z karą grzywny w wysokości co najmniej 150 euro.

  Źródło: www.t-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  171,546FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  Przydatne linki

  Niemieckie ubezpieczenia

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x