02.07.2020

Bawaria planuje bezpłatne testy na koronawirusa dla wszystkich obywateli!

Ostatnio dodane

Koronawirus: Na plaży w Zatoce Lubeckiej uruchomiono sygnalizację świetlną!

Rozpoczęły się wakacje w Szlezwiku-Holsztynie i innych krajach związkowych, a wraz z nimi okres przepełnionych plaż. Aby jednak nie...

Niemcy: Najemcy i wynajmujący powinni wspólnie ponosić koszty renowacji mieszkania

Według Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (niem. Bundesgerichtshof, w skrócie BGH) w niektórych przypadkach zarówno najemcy jak i wynajmujący mieszkanie w...

Niemcy: czy znów dojdzie do zmian przepisów dotyczących kar za przekroczenie prędkości?

W Niemczech w kwietniu tego roku wszedł w życie nowy kodeks drogowy (Straßenverkehrsordnung, StVO) przewidujący surowsze sankcje wobec łamiących...

Wideo ze stołówki firmy Tönnies: Pracownica zwolniona w trybie natychmiastowym

Pracownica firmy cateringowej, która zaopatrza stołówkę firmy Tönnies, nagrała wideo przedstawiające warunki panujące w stołówce firmy podczas pandemii koronawirusa....

W Bawarii każdy będzie mógł poddać się badaniu na obecność koronaawirusa – niezależnie od tego, czy występują u niego objawy, czy też nie. Jak wyjaśniła minister zdrowia Melanie Huml (CSU), testy mają być dostępne niebawem dla wszystkich. Ogłosiła ona „ofensywę testową”: „Dlatego też wszyscy obywatele Bawarii otrzymają wkrótce możliwość poddania się testowi przez ustanowionego lekarza kontraktowego, nawet bez żadnych objawów”.

Testy na koronawirusa dostępne w Niemczech nawet bez ostrych objawów

W walce z koronawirusem w całych Niemczech w wielu przypadkach możliwe są obecnie testy nawet bez ostrych objawów choroby – zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych, takich jak kliniki, domy opieki, szkoły i świetlice. Prawie trzy tygodnie temu, federalny minister zdrowia Jens Spahn (CDU) ogłosił dekret, który określa szereg dodatkowych opcji testowania na koszt zakładów ubezpieczeń zdrowotnych. Do tego czasu badania na koszt kasy chorych były zazwyczaj dostępne tylko w przypadku podejrzenia zakażenia – tzn. w przypadku wystąpienia objawów.

Bawaria chce pokryć koszty testów na koronawiursa

Bawaria jest jednak pierwszym krajem związkowym, który w przyszłości przeprowadzi testy dla wszystkich obywateli. Według Ministerstwa Zdrowia kraju związkowego, koszty będą pokrywane przez państwo, chyba że istnieje roszczenie o zwrot kosztów przez inną instytucję, np. zakład ubezpieczeń zdrowotnych. Jest to „dodatkowa oferta, która będzie w całości opłacana ze środków państwowych”, powiedział rzecznik prasowy.

Testy zostaną przeprowadzone w rzeźniach i zakładach przetwórstwa mięsnego

W Bawarii testy skupią się w pierwszej kolejności na rzeźniach i zakładach przetwórstwa mięsnego. Celem jest „zapobieganie większym epidemiom, takim jak ta w Gütersloh”, powiedziała minister zdrowia Bawarii Huml. „Chcemy również dowiedzieć się, czy wysokie obciążenie fizyczne lub praca w niesprzyjających warunkach klimatycznych mogą być kolejnymi czynnikami ryzyka dla infekcji koronowej”, powiedział Huml.

Według danych ministerstwa landu, w pierwszych kompleksowych testach na koronawirusa pracowników w 51 rzeźniach w Bawarii, w sumie 110 osób uzyskało wynik pozytywny na Sars-CoV-2.

źródło: www.spiegel.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x