Monachium otwiera ogródki piwne, Saksonia kina i muzea, inne landy podążają ich śladem – Oto, co i gdzie zostanie otwarte!

  W Niemczech odnotowano 6922 nowych przypadków koronawirusa, co oznacza 2238 przypadków mniej niż tydzień temu w poniedziałek. Siedem krajów związkowych w Niemczech znajduje się obecnie poniżej granicy 100 przypadków – nawet Berlin tylko nieznacznie przekroczył tę granicę.

  W nowym zestawieniu Schleswig-Holstein ponownie odnotowuje najniższą wartość zachorowań na koronawirusa, która wynosi 50,8. Dolna Saksonia, Hamburg, Brandenburgia, Brema, Nadrenia-Palatynat oraz Meklemburgia-Pomorze Przednie odnotowują obecnie poniżej 100 zachorowań na 100 000 mieszkańców w przeciągu ostatnich siedmiu dni.

  Wiele krajów związkowych w Niemczech wprowadza rozluźnienia

  W związku z malejącą liczbą zakażeń koronawirusem, wiele krajów związkowych planuje rozluźnienia:

  ▶︎ W Szlezwiku-Holsztynie otwarcia planowane są od 17 maja.

  ▶︎ Dolna Saksonia już dziś, w poniedziałek, otwiera się dla urlopowiczów ze swojego kraju związkowego.

  ▶︎ W Bawarii hotele, mieszkania wakacyjne i kempingi w powiatach o częstości występowania poniżej 100 będą mogły być otwierane od 21 maja.

  ▶︎ Dziś rano hamburska senator ds. społecznych Melanie Leonhard (SPD) ogłosiła, że federalny hamulec bezpieczeństwa zostanie zniesiony.

  Otwarcia w Dolnej Saksonii

  Od dziś obowiązuje: W powiatach i większych miastach o stabilnym siedmiodniowym współczynniku zachorowalności poniżej 100, handel, gastronomia, turystyka, jak również imprezy kulturalne mogą zostać ponownie uruchomione pod pewnymi warunkami.

  Konkretnie: gastronomia może być początkowo ponownie otwarta na zewnątrz z zachowaniem zasad higieny i zapewnieniem wystarczającej przestrzeni między stolikami. Obowiązuje godzina zamknięcia 23.00, rezerwacja stolika nie jest wymagana, ale za to wymaga się przedłożenie negatywnego wyniku szybkiego testu na koronawirusa.

  Turystyka otwiera się na okres przypuszczalnie trzech tygodni, początkowo tylko dla mieszkańców Dolnej Saksonii.

  W hotelach, mieszkaniach wakacyjnych i na kempingach możliwe jest ponowne nocowanie turystów przy ograniczeniu pojemności do 60 procent, w połączeniu z negatywnymi wynikami szybkich testów lub dowodem całkowitego zaszczepienia lub wyleczenia.

  Monachium otwiera od środy ogródki piwne

  Monachium jest uważane za centrum bawarskiej kultury ogródków piwnych. Duże lokale, niektóre z tysiącami miejsc siedzących, przyciągają latem zarówno mieszkańców, jak i gości z całego świata. Od środy będą mogły one zostać ponownie otwarte. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło odpowiedni wniosek miasta Monachium.

  Również uliczne kawiarnie i inne obiekty rozrywkowe będą mogły zostać otwarte, pod warunkiem spełnienia surowych wymogów higieny. Obowiązkowe będą między innymi maski – z wyjątkiem siedzenia przy stolikach. Oprócz tego, jeśli przy stole zasiadają osoby z więcej niż jednego gospodarstwa domowego, będzie istniał obowiązek przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

  Brandenburgia rozważa otwarcie kultury i turystyki

  Również w gastronomii, turystyce i kulturze Brandenburgia zmierza od Zielonych Świątek ku możliwemu otwarciu – pod warunkiem, że liczby dotyczące zakażeń koronawirusem utrzymają się na stałym poziomie.

  Gabinet przedyskutuje tę sprawę we wtorek. Czerwono-czarno-zielony rząd państwowy nie skomentował jeszcze w piątek konkretnych szczegółów.

  Nadrenia-Palatynat otwiera poszczególne regiony

  Od najbliższej środy Nadrenia-Palatynat złagodzi przepisy dotyczące koronawirusa w powiatach i niezależnych miastach o stabilnej siedmiodniowej zachorowalności poniżej 100.

  Wówczas cały handel może zostać ponownie otwarty, na takich samych warunkach jak w sklepach spożywczych, jak ogłosił Urząd Kanclerski po posiedzeniu gabinetu ds. koronawirusa w piątek w Moguncji. Ponadto znów będzie można wynajmować domy wakacyjne i nocować w mobilnych domach z własnym węzłem sanitarnym.

  Można się ponownie wybrać na Helgoland

  Jeśli macie przyjaciół na Helgolandzie, którzy mogą zaoferować Wam łóżko, możecie udać się na wyspę, która do tej pory była zamknięta dla turystów z powodu koronawirusa.

  Powiat Pinneberg, do którego należy Helgoland, złagodził bowiem surowe przepisy dotyczące wyspy na Morzu Północnym od 10 do 16 maja. Przyjezdni muszą mieć jednak możliwość bezpłatnego przenocowania u swoich znajomych lub krewnych, co powiat ustalił w sobotę w ogólnym zarządzeniu.

  Dodatkowym warunkiem podróży na jedyną wyspę jest negatywny wynik testu na koronawirusa. Do tej pory tylko krewni Helgolandczyków mogli odwiedzać wyspę.

  Saksonia-Anhalt planuje otwarcie w Zielone Świątki

  W sam raz na święta Zielonych Świątek, Saksonia-Anhalt zezwala na otwieranie restauracji, handlu detalicznego, kultury i turystyki w powiatach, w których jest stosunkowo mało infekcji koronawirusem

  Ponownie mają być tam dozwolone również projekty modelowe. Rząd kraju związkowego przedstawił w piątek odpowiednie nowe rozporządzenie landowe, które weszło w życie już w sobotę.

  Saksonia przyjmuje nowe rozporządzenie do walki z koronawirusem

  W związku ze spadkiem liczby zarażeń koronawirusem, Saksonia przedstawiłą perspektywę większej swobody dla swoich obywateli. W tym celu rząd kraju związkowego uchwalił nowe rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem, które obowiązuje od poniedziałku do początkowo końca maja.

  Przepisy nowego rozporządzenia obowiązują jednak tylko tam, gdzie nie obowiązuje już “federalny hamulec bezpieczeństwa”: w powiatach i niezależnych miastach, w których siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności przez pięć kolejnych dni roboczych wynosi poniżej 100. Wszystkie regiony Saksonii są do tego jeszcze bardzo dalekie – z wyjątkiem dwóch dużych miast Lipska i Drezna. Oto, co konkretnie przewiduje nowe rozporządzenie:

  ▶︎ Gastronomia i turystyka:

  – Noclegi w kempingach i w mieszkaniach wakacyjnych są dozwolone przy stabilnej siedmiodniowej zapadalności poniżej 100 – z obowiązkowym śledzeniem kontaktów. Dopiero przy wartości poniżej 50 możliwe są ponownie noclegi w hotelach i pensjonatach – ale tylko po uprzednim zarezerwowaniu, przetestowaniu się i śledzeniem kontaktów.

  – Wizyty w ogródkach piwnych są możliwe przy stabilnej wartości zachorowań poniżej 100: przedsiębiorstwa gastronomiczne mogą przynajmniej otwierać swoje obiekty na wolnym powietrzu, a w Dreźnie i Lipsku już się do tego przygotowują. Warunkami wstępnymi są przydział terminów i rejestracja kontaktów, a także negatywny wynik testu, jeśli przy jednym stole siedzą więcej niż dwa gospodarstwa domowe.

  ▶︎ Kina i muzea:

  – Zezwala się na ponowne organizowanie imprez plenerowych na określonych warunkach, jeżeli wskaźnik zarażenń utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 100.

  – To samo dotyczy kin, teatrów, sal koncertowych, muzeów i galerii. Warunkiem wstępnym jest negatywny wynik testu na koronawirusa, należy również zagwarantować możliwość śledzenia kontaktów.

  źródło: www.bild.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x