05.07.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Audi zredukuje 9.500 miejsc pracy w Ingolstadt i Neckarsulum!

Audi zredukuje 9.500 miejsc pracy w Ingolstadt i Neckarsulum!

Audi zredukuje 9.500 miejsc pracy w Ingolstadt i Neckarsulum!

Według gazety Handelsblatt, Audi, czyli spółka córka należąca do VW chce zredukować w Niemczech 9.500 miejsc pracy. Jest to wynik negocjacji między kierownictwem a radą zakładową, które mają na celu restrukturyzację spółki zależnej VW.

Nowe miejsca pracy w bardziej przyszłościowych obszarach

W zamian grupa zamierza stworzyć 2000 nowych miejsc pracy w obszarach zorientowanych na przyszłość. Pozostałe 50.000 pracowników głównych zakładów w Ingolstadt i Neckarsulm ma mieć zagwarantowane zatrudnienie do końca 2029 roku.

Przedsiębiorstwo nie chciało skomentować tych informacji. Obecnie firma informuje o zwolnieniach swoich pracowników w zakładach Neckarsulm i Ingolstadt.

W Neckarsulum buduje się obecnie Audi A4 do A9 oraz R8

W Neckarsulm są obecnie budowane modele Audi A4 do A8 i R8. Jednak ze względu na kryzys związany z silnikami spalinowymi, zakład od dawna nie jest w pełni wykorzystywany. W tym roku będzie to już trzeci rok z rzędu, w którym zakład opuści mniej niż 200.000 samochodów, powiedział ostatnio Rolf Klotz, przewodniczący rady zakładowej Neckarsulm. Roczna zdolność produkcyjna wynosi 300.000 sztuk. Mniejsza liczba produkowanych samochodów oznacza wzrost kosztów produkcji.

Audi sprzedają się coraz gorzej

Od momentu wyjścia na jaw skandalu związanego z olejem napędowym w 2015 r. , Audi znalazło się w trendzie spadkowym i znacznie odbiega od swoich konkurentów Daimler i BMW. Skandal kosztował firmę miliardy. W ciągu ostatnich siedmiu lat Audi miało sześciu kierowników ds. rozwoju, a samochody sprzedają się coraz gorzej. Przyszły szef Audi, Markus Duesmann, ma sprawić, że producent samochodów znów stanie się bardziej rentowny, będzie ściślej współpracował z Porsche i VW oraz wprowadzi na rynek 30 modeli elektrycznych do 2025 roku.

źródło: handelsblatt.com

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x