Nieudany atak bobmowy w Poczdamie to próba wyłudzenia okupu na DHL!

0
516

Zgodnie z ustaleniami śledczych, w przypadku bomby, którą w mioniony piątek (01.12.17) znaleziono w centrum Poczdamu, chodzi o próbę wyłudzenia okupu na firmie kurierskiej DHL. Taka informacja padła dzisiaj z ust Minstra Spraw Wewnętrznych Brandenburgii, Karla-Heinza Schrötera (SPD). W związku z tym z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć próbę dokonania zamachu terrorystycznego na jarmark bożonarodzeniowy, który znajduje się w pobliżu.

W piątkowe popołudnie pracownicy apteki mieszczącej się w centrum miasta, poinformowali o podejrzanej paczce. Policjanci odkryli w środku metalowy cylinder, baterie i gwoździe. Najbliższa okolica została natychmiast zablokowana, a podejrzana paczka rozbrojona przez siły specjalne.

Bomba w Poczdamie była w stanie eksplodować

Z aktualnych ustaleń wynika, iż bomba była w stanie eksplodować. Fakt, że tak się nie stało, to zwykłe szczęście, jak stwierdził minister Schröter. Jeśli bomba by odpaliła, spowodowałaby rozległe obrażenia wśród znajdujących się w pobliżu osób.

Prezydent policji, Hans-Jürgen Mörke, powiedział, iż aktualnie prowadzone jest śledztwo w kierunku próby wymuszenia rozbójniczego oraz spowodowania wybuchu bomby. Mörke stwierdził dalej, iż na miejscu znalezienia bomby zabezpieczono ślady i znaleziono między innymi mała karteczkę z kodem QR. Jak wynika z odczytu kodu, atak miał na celu wyłudzenie okupu od firmy DHL.

Ostrzeżenie przed dalszymi bombami

Sprawca lub sprawcy mają pochodzić z rejonu Berlina-Brandenburgii. Zgodnie z plakatem opublikowanym przez policję, paczka została złożona w paczkomacie DHL w Poczdamie Zachodnim (Kantstraße/Ecke Roseggerstraße). To, że jedna z paczek została zaadresowana na adres apteki znajdującej się w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego według Mörke ma być zwykłym przypadkiem. Sprawca lub sprawcy nie mogli przewidzieć, że zostanie ona otwarta w aptece przy jarmarku. Firma DHL nie komentuje na razie wydarzenia.

Policja podejrzewa, że sprawcy mogą rozesłać więcej tego typu paczek, jeśli DHL nie zapłaci okupu. Służby mundurowe proszą o szczególną ostrożność w przypadku podejrzanie wyglądających paczek. Pierwszą oznaką, że coś może być nie tak, jest brak informacji o nadawcy, lub błędy ortograficzne w pisowni. Tego typu paczki nie powinny być otwierane i w takiej sytuacji prosi się o poinformowanie policji.

Wszelkie informacje można zgłaszac pod następującym numerem telefonu: 0331-505950.

Poniżej aktualny plakat policji w tej sprawie:

Źródło: welt.de

Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika