Aptekarz z Bottrop skazany na 12 lat więzienia za oszustwa z lekami na raka!

0
297

Aptekarz z Bottrop (NRW), Peter S., został skazany przez sąd w Essen na 12 lat więzienia oraz dożywotni zakaz wykonywania zawodu, z powodu oszustw z lekami na raka, których dopuścił się mężczyzna. Oprócz tego na poczet kary zajęto 17 milionów euro – część jego ogromnego majątku.

Mężczyzna rozcieńczał leki na raka, dzięki czemu był w stanie sprzedać ich o wiele większą ilość. Aptekarz został aresztowany w listopadzie 2016 roku, wraz z 90 pracownikami. Rok później zaczął się jego proces. Niestety nie udało się udowodnić bezpośredniej zależności pomiędzy śmiercią poszczególnych pacjetnów i przyjmowaniem przez nich rozcieńczonych leków.

Z 4000 oszukanych pacjentów, około 200 zmarło w okresie trwania procesu. Oskarżony ani razu nie zabrał głosu przed sądem. Sędzia ogłaszając wyrok, skrytykował również niedostateczną kontrolę aptekarzy.

Kto wie ile podobnych przypadków nie ujrzało jeszcze światła dziennego…

źródło: rp-online.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika