W Meklemburgii-Pomorze Przednie przechwycono w sieci sklepów Aldi setki kilogramów kokainy. Teraz śledczy sprawdzają też filie w innych landach.

Trwają przeszukania w innych sklepach

Po znalezisku, jakiego dokonano w kartonach z bananami w popularnej sieci niemieckich sklepów, policja przeszukuje teraz także pozostałe filie i magazyny Aldi w innych landach. Jak wyjaśnił rzecznik prokuratury w Rostoku, jeden z pracowników sklepu zgłosił wczoraj, że odkrył kokainę w kartonach z bananami. Jak się okazuje, w sześciu innych filiach Aldi i w jednym z magazynów, pracownicy także dokonali podobnego odkrycia.

To największa ilość kokainy, jaką kiedykolwiek przechwycono w Meklemburgii-Pomorze Przednie

Zabezpieczono kilkaset kilogramów narkotyków, jednak co do dokładnej ilości kokainy nie ma jeszcze szczegółowych informacji. Wczoraj wstępnie mówiono o „pół tony”. Wczoraj wieczorem akcja w związku z poszukiwaniem kokainy nadal trwała. Wstępnie mówi się, że wartość narkotyków szacowana jest na wiele milionów euro.

Jak wynika z danych wydziały kryminalnego (niem. LKA), to najprawdopodobniej największa ilość kokainy, jaka kiedykolwiek została znaleziona w Meklemburgii-Pomorze Przednie. Kartony z bananami, w których ukryto narkotyki, przypłynęły statkiem z Ameryki Łacińskiej.

Źródło: t-online.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika