Więcej >>

  Schufa

  Akcja bawarskiej policji skierowana przeciwko osobom bez masek

  Schufa Niemcy

  W czwartek, 13 sierpnia, policjanci na terenie całej Bawarii, przeprowadzają kontrole przestrzegania obowiązku noszenia masek w autobusach i pociągach. “W czasach ponownego wzrostu liczby zarażeń koronawirusem, szczególnie ważne jest noszenie w lokalnym transporcie publicznym ochrony ust i nosa” – wynika z komunikatu prasowego komendy głównej policji Środkowej Frankonii.

  Bawaria: Kary w wysokości od 150 euro za brak maseczki

  Ogólno-bawarska kampania kontrolna ma na celu uwrażliwienie ludności na obowiązek noszenia nakryć ust i nosa w lokalnym transporcie publicznym. Naruszenia mogą być karane grzywną – standardowa stawka wynosi 150 euro – oraz zgłoszeniem naruszenia ustawy o ochronie przed zakażeniami.

  Maski w Bawarii są obowiązkowe

  W Bawarii maska jest obowiązkowa dla wszystkich pasażerów w wieku sześciu lat i starszych w lokalnym transporcie publicznym. Wyjątki są możliwe tylko ze względów zdrowotnych i z zaświadczeniem lekarskim. Kontrole przeprowadzane są we współpracy z policją federalną oraz stowarzyszeniami i przewoźnikami.

  źródło: www.t-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Nowy Niemiec

  Akcja powinna brzmieć następująco: “Seien Sie nicht wie ein Pole. Setzen Sie eine Maske auf”. Kto chce niech sobie przetłumaczy 😉

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x