Poniedziałek w Ingolstadt rozpoczął się od testów taksówek powietrznych. Środki transportu opracowane przez Airbus mają być testowane w bawarskim mieście przez kilka miesięcy.

Kilkumiesięczne testy „powietrznej taksówki”

Europejski producent samolotów Airbus po raz pierwszy testuje prototyp taksówki powietrznej w Ingolstadt. W poniedziałek federalny minister transportu Andreas Scheuer i minister stanu ds. digitalizacji Dorothee Bär (obie CSU) wyrazili zgodę na kilkumiesięczne testy na lotnisku Manching.

Śmigłowiec o nazwie „CityAirbus” jest zasilany poprzez baterie i posiada miejsca dla czterech pasażerów – autonomiczny dron nie potrzebuje pilota.

Jedno z Brazylijskich miast ma do dyspozycji usługi Airbus

Airbus oferuje usługi już w São Paulo w Brazylii – każdy śmigłowiec ma pilota, który znajduje się na pokładzie za sterami taksówki powietrznej.

Współpraca grupy lotniczej z producentem samochodów w Ingolstadt

Grupa lotnicza współpracuje również z producentem samochodów Audi z Ingolstadt przy taksówkach powietrznych. Ingolstadt jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci modelowych regionów, które chcą promować korzystanie z taksówek powietrznych.

Źródło: web.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika