Więcej >>

  Schufa

  50 euro grzywny za podanie fałszywych danych: Merkel o obostrzeniach w Niemczech!

  Schufa Niemcy

  Jak donosiliśmy wcześniej (tutaj) kanclerz Angela Merkel spotkała się dzisiaj z szefami rządów poszczególnych krajów związkowych, aby porozumieć się w sprawie obostrzeń.

  Nowe obostrzenia w Niemczech

  Doniesienia prasowe potwierdziły się i rząd federalny porozumiał się z rządami krajów związkowych odnośnie najważniejszych punktów planu działania w walce z koronawirusem. W regionach poważnie dotkniętych pandemią tylko maksymalnie 50 osób może brać udział w uroczystościach. Ma to mieć zastosowanie, jeśli w ciągu siedmiu dni na 100.000 mieszkańców gminy zarejestruje się ponad 35 nowych zakażeń – ogłosiła kanclerz Merkel na konferencji prasowej po spotkaniu z premierami poszczególnych krajów związkowych.

  Kanclerz podkreśliła oprócz tego, że podczas wizyt w barach i restauracjach należy zwracać większą uwagę na poprawność danych osobowych. Za fałszywe oświadczenia ma być nałożona grzywna w wysokości 50 euro.

  Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech znowu rośnie

  “Wiele się nauczyliśmy tego lata”, powiedziała Merkel i dodała, że liczba nowych zakażeń koronawirusem znów rośnie, co jest niepokojące w związku z jesienią i zimą. Kanclerz dodała, że najważniejszym priorytetem rządu federalnego jest utrzymanie gospodarki na właściwym poziomie oraz utrzymanie otwartych szkół i przedszkoli. Polityk podkreśliła, że w związku z tym nadal ważne jest przestrzeganie zasad higieny.

  źródło: www.tagesschau.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x