Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Wiadomości Newsy 38.000 euro brutto/rok na start dla maszynistów – Deutsche Bahn pilnie poszukuje nowych pracowników!

  38.000 euro brutto/rok na start dla maszynistów – Deutsche Bahn pilnie poszukuje nowych pracowników!

  38.000 euro brutto/rok na start dla maszynistów – Deutsche Bahn pilnie poszukuje nowych pracowników!

  Podczas gdy niektóre niemieckie przedsiębiorstwa redukują obecnie miejsca pracy, w Deutsche Bahn nadal potrzebnych jest wielu nowych pracowników. Niemieckie koleje szukają pracowników między innymi w firmie Ford. Grupa motoryzacyjna redukuje obecnie kilka tysięcy miejsc pracy w swojej fabryce w Kolonii. Również w Ruhrkohle AG kolej przedstawiła już tam pracownikom swoją ofertę zatrudnienia.

  W Niemczech brakuje maszynistów!

  Niedobór wykwalifikowanych pracowników i maszynistów lokomotyw stanowi problem dla przedsiębiorstw kolejowych w całych Niemczech. Według Pro-Rail Alliance, w Niemczech na każde 100 wolnych miejsc pracy dla maszynistów jest tylko 25 kandydatów. „Jeśli nie uda się przyciągnąć dodatkowych maszynistów, Nadrenia Północna-Westfalia nie będzie w stanie poradzić sobie z przepływem osób dojeżdżających do pracy i towarów” – ostrzega Dirk Flege, dyrektor zarządzający Pro-Rail Alliance.

  Nawet 100.000 wolnych miejsc pracy w najbliższych latach

  Zapotrzebowanie Deutsche Bahn jest gigantyczne. Według danych firmy w tym roku w różnych dziedzinach ma zostać zatrudnionych około 22.000 nowych pracowników, a w nadchodzących latach nawet 100.000. Według aktualnych informacji w 2019 r. pracę otrzymało do tej pory 1.600 maszynistów.

  W Nadrenii Północnej-Westfalii, najgęściej zaludnionym kraju związkowym Niemiec, duże projekty takie jak Rhein-Ruhr-Express (RRX) i S-Bahn Ruhr stwarzają nowe wymagania kadrowe. Firma Abellio, która odpowiada za linie RE1 RRX oraz części S-Bahn Rhein-Ruhr, według własnych informacji poszukuje około 100 maszynistów lokomotyw.

  Szkolenia dla osób z innych branż

  Również przewoźnik Keolis dotknięty jest brakiem wykwalifikowanych pracowników. Spółka eksploatuje dwie linie S-Bahn i musi obsadzić 120 stanowisk maszynisty. Podobnie jak w przypadku Deutsche Bahn, również tutaj zostaną przeszkolone osoby, które do tej pory były zatrudnione w innych branżach i otrzymają specjalne przeszkolenie.

  38.000 euro brutto/rok na start dla maszynistów

  Dla nowych maszynistów, przechodzących z innych branż, zmiana pracy wiąże się czasami z niższym wynagrodzeniem niż w poprzednim zawodzie. Osoby, które przechodzą szkolenie przyuczające do zawodu maszynisty mogą liczyć na wynagrodzenie brutto w wysokości 30.000 euro/rok. Po ukończeniu szkolenia, można otrzymać na start około 38.000 euro brutto/rok. Maszynista pociągu w Niemczech może zarobić do 50.000 euro brutto/rocznie w zależności od jego doświadczenia zawodowego oraz premii i bonusu bożonarodzeniowego.

  źródło: rp-online.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x