Właśnie rozpoczął się sezon na grzyby. M. in. borowiki są bardzo popularne wśród osób lubiących zbierać grzyby. Ale czy wiedzieliście, że w Niemczech można zebrać tylko pewną określoną ilość dziennie? W innym wypadku może być to bardzo droga wycieczka do lasu (pisaliśmy o tym tutaj). Przekonało się o tym dwóch mężczyzn z Badenii-Wirtembergii. Mężczyźni w wieku 67 i 69 lat, zebrali w lesie w okolicy Ibach przy Waldshut za dużo borowików i naruszyli tym samym ustawę o ochronie przyrody.

We wtorek mężczyźni zapakowali wszystkie grzyby do bagażnika. Osoba, która to widziała, zawiadomiła policję. Policjanci po przybyciu na miejsce, znaleźli w samochodzie 19 kg borowików. Zgodnie z przepisami, każdy może zebrać w Niemczech tylko 1 kg grzybów dziennie. Tak więc mężczyźni muszą teraz zapłacić karę w wysokości 1700 euro. Każdy z nich mógł zachować tylko po 1 kg zebranych grzybów. Jak poinformował rzecznik policji, pozostałe borowiki nie zostały wyrzucone, tylko przekazane organizacji służącej dobru powszechnemu.

Źródło: waz.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika